Haberler

SAHA İstanbul Genel Sekreteri İlhami Keleş,model fabrikanın Gaziantep için çok önemli olduğunu ve her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.

Keleş Gaziantep sanayisinde dönüşümün sağlanmasında sanayinin dijital dönüşümü, yalın üretim, dijital dönüşüm gibi alanlarda GSO ile işbirliği içerisinde olacaklarını kaydetti.

Gaziantep’te çok sayıda firmanın tekstil sektöründe faaliyet göstermesi sebebiyle beraber bir çalışma gerçekleştirilerek, teknik tekstil konusunda şehrin gelişimi sağlanabileceğini dile getiren İlhami Keleş, SAHA İstanbul aracılığı ile çalışma yapılabileceğini ifade etti. Ziyarette ayrıca, Gaziantep’te kaynak röntgeni hakkında SAHA üyesi firmalardan da destek alarak çalışma gerçekleştirilebileceği, Gaziantep’te geniş çaplı bütün tahribatsız muayenelerin yapılabileceği bir laboratuvar merkezi kurulabileceği hakkında istişarelerde bulunuldu. Gaziantep’te kurulma aşamasında olan Model Fabrika ziyaretinde Endüstri Siber Güvenlik uygulama modelinin Gaziantep Model Fabrika içerisinde uygulanabileceğini aktaran Keleş, Model Fabrika için, Nesnelerin İnterneti ve Dijital İkizlerin uygulanabileceğini söyledi.

FİRMALARA GİTTİLER

Programı kapsamında firma ziyaretlerinde de bulunan Keleş, Çiltuğ Isı San. ve Tic. A.Ş.’nin ziyaretinde, firmanın özellikle gemi üretiminde savunma sanayine üretim yapabileceğini ifade etti. Elektronik kart üretimi yapan Gepatek Elekt. ve Savunma San. Tic. A.Ş.’de de incelemelerde bulunan Keleş, firmanın savunma sanayine üretim yapabileceğini, SAHA üyesi Erdem Cam San. ve Tic. Ltd. Şti. ziyaretinde kurşun geçirmez cam üretimiyle savunma sanayine üretim yapabileceğini, MST İş ve Tarım Makinaları San. ve Tic. A.Ş.’nin de tecrübeleri ve kabiliyetlerini yerinde gördüklerini bu firmanın da yerlileştirme kapsamındaki projelerde yer alabileceğini belirtti.

Kaynak: https://www.gazeteekspres.com/haber/sanayi-donusum-hamlesine-tam-destek-87740